Mākslinieki

 • -ABSTRAKTĀ MĀKSLA (491)
 • -AINAVAS (249)
 • -CILVĒKI, PORTRETI (180)
 • -CITI DZĪVNIEKI (77)
 • -JŪRA, ŪDENS (88)
 • -KAĶI (13)
 • -KLUSĀ DABA (52)
 • -MĀKOŅI, DEBESIS (23)
 • -OGAS, AUGĻI, DĀRZEŅI (40)
 • -PILSĒTA UN TĀS ELEMENTI (27)
 • -PUTNI (32)
 • -SUŅI (7)
 • -ZIEDI (276)
 • -ZIRGI (16)
 • Adele Kesane (15)
  “Man patīk uz papīra, kartona, audekla uzlikt tās sajūtas, noskaņu, kāda ir tajā brīdī, redzot ainavu, kompozīciju, skatu dabā. Man patīk, ja dabā spīd saule, kad gaismēnas rotaļājas sniegā vai ūdenī.” Adeli iedvesmo daba, cilvēki apkārt un talantīgas personības, bet visneatņemamākā mākslas darba radīšanas sastāvdaļa Adelei ir mūzika. Bez mūzikas viņas pasaules krāsas nebūtu tik spilgtas, kādas tās ir šobrīd. Kad māksliniece strādā pie kāda sava darba, neatkarīgi no tā vai tās ir dažas dienas vai vairākas nedēļas, Adele klausās vienu un to pašu skaņdarbu. Tas rada šīs gleznas dvēseli, bez tās mākslas darbs nevar tapt.
 • Agnese Jaunzeme (2)
  Gleznot ir mana atpūta, hobijs, mana brīvības garša. Labās atsauksmes par maniem darbiem mani izaicina jauniem pārbaudījumiem, jaunām un neierastām idejām. Domājot par katru nākamo darbu, cenšos tajā ielikt kādu “rozīnīti”. Mans motīvs gleznojot – pārkāp robežas, domā neierasti, pasniedz interesanti!
 • Agnese Trone Zaharāne (5)
  Esmu ieguvusi RTU Maģistra grādu ekonomikā, bet sirdī un dvēselēs dziļumos esmu kopš bērnības bijusi māksliniece. Tādēļ esmu nodibinājusi divas studijas Karikatūristi.lv un Trone.lv, kuras vistiešākajā nozīmē nodarbojas ar visa veida mākslinieciskajiem jautājumiem. Radot savus mākslas darbus es viennozīmīgi iedvesmojos no saviem trijiem dēļiņiem, tādēļ mani darbi vienmēr ir raibi un koši. Ļoti patīk gleznot kluso dabu. Savus vismīļākos dzīvniekus zirgus. Kā arī man ļoti patīk abstraktas gleznas. Grafikas zīmējumi. Uz doto brīdi veidoju grāmatu pret stresu (krāsojamā grāmata pieaugušajiem).
 • Aļfija Hairova (3)
  Mans vārds ir Alfija. Man ir 29 gadi. Kādreiz absolvēju Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu. Atsāku gleznot, lai pierādītu vīram, ka protu attēlot sejas. Tieši tā portreti kļuva par manu mīļāko žanru. Noskaņa, emocijas, pieredze, raksturs - to visu atspoguļot uz audekla katru reizi ir kā jauns pārbaudījums. Gluži kā iepūst dzīvību katrā personāžā. Manos darbos pārsvarā dominē spilgtas krāsas un dinamika kontrastos. Visvairāk iedvesmo 17. gadsimta Nīderlandes mākslinieku klusās dabas un konstruktīvisma stila plakāti.
 • Alina Merca (7)
  Gleznošana ir mana atelpa no ikdienas steigas, kad, paņemot otu, varu aizmirst visu un pievērsties tikai savām izjūtām un krāsām. Tajā pat laikā, jo ilgāk gleznoju, jo vairāk saprotu, ka gleznošana ir arī kā zinātne, kurā jāmāk izprast sīkākās nianses un likumsakarības.
 • Alise Tone (10)
  Māksla netiešā veidā vienmēr bijusi man klātesoša, taču dažādu iemeslu dēļ es izvēlējos iet citu ceļu. Iespējams, tās bija bailes no kritikas un nosodījuma, taču nu ir pienācis mirklis pāršķirt lappusi. Esmu no jauna atklājusi gleznotprieku un abstraktā māksla šobrīd šķiet visdabiskākais un meditatīvākais process, kā izpaust emocijas. Vistuvākie man ir piezemētie un monohromatiskie toņi, taču nebaidos izpausties arī spilgtākās krāsu gammās. Manu gleznu mērķis ir radīt atmosfērisku vieglumu telpā un tās var kalpot kā lielisks interjera papildinājums minimālisma stila piekritējiem.
 • Aļona Savicka (12)
 • Amanda Jansone (8)
  Mani sauc Amanda Jansone un man ir 16 gadi. Patreiz mācos Rīgas dizaina un lietišķās mākslas vidusskolā. Zīmēju no 2 gadu vecuma. Patīk zīmēt dažādās tehnikās, bet mīlākā tehnika ir darbs ar akrilu. Par cik tikai mācos, labprāt zīmēju dažādus stilus un mēģinu atrast savu īsto stilu!
 • Anda Biezā (43)
 • Anda Daubure (73)
  Gleznoju abstraktus darbus eļļas, akrila un jauktajā tehnikā, esmu K.Zariņa un A.Naumova skolniece no LMA. Gleznu izstāde- Digitālā plaisa - par cilvēku digitālaja laikmetā. 4.03.-31.03.2022. Carnikavas tautas namā " OZOLAINE" Digitālais Lēciens Mākslā trešā izstāde DIGITALA PLAISA - par Cilveku Digitālajā Laikmetā! Kauguros izstāde ir noslēgusies, tagad mani darbi ir apskatāmi medicīnas centrā LIEPA, Carnikavā, Plūmju ielā 3. Tur ir patstāvīgā ekspozīcija, kura tiek mainīta. Čaka ielā 49 ir izstādītas manas gleznas. Var apskatīt no 10 - 18 darba dienās. 3.09.-2.10.2022. anda_abstract izstāde KRĀSU PRIEKS Ungurmuižā, Raiskuma pag.,Cēsu nov.
 • Anda Dzenīte (29)
  Gleznošana man ir nebeidzams, nezūdošs radītprieks. Process, kura laikā laiks izzūd, bet citkārt netveramas sajūtas, domas, emocijas “parādās” fiksētas uz audekla. Tāda kā maģija.
 • Anete Krūmiņa (26)
  Abstraktā & Modernā māksla – mana terapija, meditācija, brīvība. StartUpArt gleznoju jau kopš 2017.gada, kad tikko pabeidzu Mārupe Mūzikas & Mākslas skolu. Tagad manas gleznas rotā jau vairāku privātmāju & ofisu telpas ne tikai Latvijā, bet arī ārzemēs. Vairāk fokusējos uz abstrakto mākslu, jo mākslas skolas laikos izveidojās īpaša nepatika pret klusajām dabām,ainavām. Cenšos arī ar saviem mākslas darbiem Pasauli padarīt par mazliet gaišāku, košāku, labāku vietu. Apvienojot visas cilvēka dzīves dualitātes: Iņ & Jan, Mīlestību, Nāvi, Prieku, Bēdas utt. Izstādes “Young artist exhibition” Zīmulis & Ota mākslas galerija 2019 & Saatchi Art Gallery 2021. Daļu savu mākslas darbu arī esmu gleznojusi zem pseidonīma "Nellija". Katrs mākslas darbs ir unikāls un to iegāde atbalsta jaunas meitenes sapni kļūt par atzītu mākslnieci. Merci <3
 • Anete Skreija (12)
  Sirdī daiļdārzniece un dvēselē māksliniece. Tas laikam būtu visprecīzākais mans raksturojums. Savu patieso būtību esmu atklājusi tikai pēdējos piecus gadus. Kad kā „balta lapa”, zinātkāres vadīta, aizgāju uz Jelgavas Tautas gleznošanas studiju pie māklinieka Ivara Klapera. Līdzi biju paņēmusi tikai vēlmi iemācīties gleznot un apbrīnu, kā citi to prot. Tā nu es atklāju ko aprīnojami jauku - par prieku sev un pārsteigumu citiem. Tas apbur, vilina un sauc...
 • Anita Sokolova (31)
  "Es gleznoju sev, jo process man ir kaut kas īpašs. Nav vairs svarīga ne pagātne, ne nākotne, gleznojot esmu klātesoša vienīgajam īstajam mirklim." Anita
 • Anita Sture (4)
  "Viemēr esmu kaut ko ķimerējusies ar un ap zīmēšanu, gleznošanu. Tiesa gan, pēdējo divu gadu laikā, it īpaši ar eļļas krāsām. Pirms tam laikam bija bail kaut ko sabojāt. Gleznošana aizgāja un tagad patīk konkrētas lietas gleznot vairākās variācijās, krāsās un lielumos. Bet neatkarīgi no tā, vienmēr visas gleznas būs ļoti mīļas. "
 • Anna Kenne (14)
  Zīmēšana un darbošanās ar krāsām ir bijusi neatņemama Annas dzīves sastāvdaļa un varbūt arī visuzticamākais draugs grūtos brīžos. 2008. gada vasarā Anna iestājās Rīgas Purvciema amatu vidusskolas interjera dizaina programmā. 2012. gada vasarā Anna absolvēja šobrīd Rīgas Tūrisma un radošo industriju tehnikumu. No 2011. gada rudens Anna apmeklēja Mākslas akadēmijas sagatavošanas kursus. 2016. gada vasarā absolvēja Starptautiskās Baltijas Akadēmijas Dizaina skolas Vides dizaina programmas Vizuālās komunikācijas kursu un ieguva pirmā līmeņa augstāko profesionālo izglītību. 2016./2017. mācību gadā studēja foto dizainu Rīgas Stila un Modes profesionālās vidusskolas Eiropas Savienības struktūrfondu līdzfinansētās profesionālās izglītības programmā JAUNIEŠU GARANTIJAS projekta ietvaros. Šobrīd studē LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātē vizuālās mākslas pedagoģiju. Pamatprasmes zīmēšanā Anna mācījās pie mākslinieces Ilzes Starkas (Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola), bet pirmās iemaņas gleznošanā ar eļļas krāsām apguva mākslinieka Ralfa Jansona studijā.
 • Annija Dzerkale (2)
  Esmu absolvējusi Liepājas dizaina mākslas vidusskolu. Paralēli tam, sirdij tuva vienmēr ir bijusi gleznošana. Tas ir lielisks veids kā relaksēties no ikdienas, izlikt emocijas uz audekla un komunicēt ar citiem izteiksmes līdzekļiem. Manus darbus raksturo spiltas krāsas, lieli triepieni un krāsu laukumi.
 • Antra Petruševica (4)
  Zīmēšana man ir kā brīvības izpausme, jo, lūkojoties uz baltu audeklu, tu vari radīt jebko un neviens nevar tevi ierobežot. Gleznas radītas sajaucoties iespaidiem no dzīves uz un aiz operas un baleta skatuves, no miega un nomoda sapņu interpretācijām, no literatūras un pasaules un citām krāsainām emocijām, kopā veidojot sirreālu pasauli, kas ļauj uz mirkli aizmirst realitāti
 • Baiba Āriņa (6)
  Zinātne un māksla ir atslēgvārdi pavisam īsam manis raksturojumam. Esmu topošā pedagoģijas zinātņu doktore, tomēr man ir arī īpašas attiecības ar mākslu. Esmu ieguvusi apģērba modelētāja kvalifikāciju, izgājusi sagatavošanas kursu ciklu Latvijas Mākslas akadēmijā, ieguvusi bakalaura grādu Multimediju komunikācijā, maģistra grādu Pedagoģijā, šobrīd doktorantūrā pievēršos skolu mājaslapu izpētei. Gleznošana ir mana sirdslieta kopš bērnības un kļuvusi par nozīmīgu pašizpausmi, nodrošinot intelektuālā un radošā harmoniju. Gleznās mīlu krāsas un izteiksmīgas gaismēnas. Iedvesmojoties no Spānijas saules un dabas, gadu dzīvojot Barselonā doktorantūras Erasmus+ prakses apmaiņas ietvaros, gleznās cenšos skatītājam nodot tur uzkrātās sajūtas, enerģiju un dzīvesprieku.
 • BAIBA ZALCMANE (11)
  Es savas gleznošanas gaitas uzsāku 2008. gadā tautas glezniecības studijā “Ģilde” pie vadītājas A.Danemanes. Kopš tā brīža esmu piedalījusies izstādēs Rīgā, “VEF Kultūras pilī”, kultūras namā “Ziemeļblāzma” un vecrīgas “Mazajā ģildē”, kā arī citās Latvijas pilsētās. Manos darbos ir gan dzīvesprieks, košas krāsas un vieglums. Ir darbi ar padziļinātu domu, kuri kombinēti no dažādiem sadzīviskiem elementiem un tēliem, bet pēdējie no darbiem ir ainavas ar dzīvniekiem, putniem un jūru, kas ietver sevī lielisku kompozīciju.
 • Beata Krumina (3)
  Esmu vienmēr jaunu ideju meklējumos! Visvairāk mani iedvesmo cilvēki kas man ir līdzās un Latvijas daba. Gleznošana ir mana meditācija un tā vairo manī radošās iedejas, kā arī lieliski palīdz relaksēties un pabūt “citā pasaulē”!
 • Chernobay Irina (22)
  Es domāju, ka jebkura māksla veidojas un pastāv šajā pasaulē, lai cilvēku dvēsele paliktu dzīva un spējīga baudīt. Glezniecība man kļuva par svarīgu dzīves sastāvdaļu un es esmu ļoti priecīga par to, ka tā ir manā dzīvē. Es gleznoju to,ko vēlos izteiktvārdos dažādos mirkļos, to, kāda ir mana iekšējā pasaule, dažreiz tās ir manas personiskās emocijas un pieredze, dažreiz par dienu uzkrātās dusmas. Man tētis agrāk ļoti labi zīmēja, īpaši labi viņš gleznoja portretus. Viņš dzimis Centrālajā Āzijā, jaunībā centās studēt mākslas institūtā, bet viņam nesanāca. Un viņš nesaistīja savu dzīvi ar mākslu. Es domāju, ka es gribu to izdarīt arī par viņu. Mana māte savos 60 gados arī sāka gleznot. 2018, gadā pavasarī tiek plānota mana pirmā personiskā izstāde pēc Baltijas Starptautiskās akadēmijas galerijas ielūguma, un tas ir tas, par ko es jau varu lepoties.
 • Dace Andersone (15)
  Savus darbus radu gleznošanas studijā „Ceruleum” pasniedzējas Ilzes Neilandes un Ingūnas Namiķes vadībā kopš 2017. gada. Gleznoju ar eļļas krāsām uz kokvilnas audekliem it visu, kas mani uzrunā (un ceru, ka uzrunās arī citus). Ar saviem darbiem esmu piedalījusies gleznošanas studijas „Ceruleum” izstādē Latviešu biedrības namā. Pēc iegūtās izglītības un nodarbošanās esmu žurnāliste.  Atklāju, kas žurnālistika un gleznošana ir vienlīdz radošas nodarbes, jo abās nepieciešama gan pacietība, gan spēja ieskatīties būtībā dziļāk un pamanīt svarīgāko.
 • Dace Grundmane (5)
  Gleznošana ir mans hobijs un sirdslieta, bet ikdienā strādāju par skolotāju mākslas skolā un vidusskolā. Esmu ieguvusi funkcionālā dizaina, dizaina pedagoģijas un glezniecības izglītību Latvijas Mākslas Akadēmijā. Ir bijušas dažas personālizstādes. Katru gadu piedalos Ropažu mākslas studijas izstādēs. Vasarā organizēju mākslas plenērus cilvēkiem, kuriem ir vēlme iemācīties gleznot.
 • Dace Valaine (8)
  Mani sauc Dace Valaine. Esmu no Tukuma. Brīvajā laikā nodarbojos ar gleznošanu,zīmēšanu. Pirms gada sāku zīmēt mandalas. Tas mani ļoti aizrāva. Tā arī sāku savu ceļojumu mākslas pasaulē. Patīk abstraktie zīmējumi,sakrālā ģeometrija.
 • Dana Jakoviča (31)
  “Vasaras laikā atmostas tik dziļas un mīļas sajūtas. Tikai aizverot acis, es iztēlojos spilgto krāsu spektru. To, kā saules viļņi spožā, saulainā dienā spēlējas uz viļņu virsmas, kas liek manai sirdij dziedāt ar vien skaļāk. Izveidojot “Jūras krastu” gleznu sēriju, vēlējos iemūžināt visus laika brīžus, kurus esmu pavadījusi jūras krastā, smeldzīgā vasaras dienā. Vasaras vakara noslēgums parada tos daudz īpašākus ar sajūtām, kas rodas ikvienam no Jums, kad saule jau spējusi dažās sekundēs pieskarties dzidrajam horizontam, un dabas skaistums pārņēmis debesis ar daudzu krāsu toņu sārtumu..”
 • Dans Edgars Beitans (3)
 • Darja Cvetkova (6)
 • DĀVANU KARTE (1)
  Lieliska ideja dāvanai! Vairāk kā 600 gleznu, ko radījuši jaunie mākslinieki. Iegādājies dāvanu karti ar sevis izvēlētu summu un iepricini ģimeni, draugus, paziņas un kolēģus svētkos. Veicot pirkumu piezīmēs norādi savu vēlamo summu. Rēķins par pirkumu tiks nosūtīts uz norādīto e-pasta adresi. Mēs sazināsimies ar Jums par dāvanu kartes saņemšanu.
 • Dāvis Paulis (2)
  Dāvis Paulis - Mākslinieks - gleznotājs un fotogrāfs studijā "Davis Paulis Art Studio". Galvenie Dāvja darbošanās virzieni ir portretu fotogrāfija un gleznu radīšana. Izglītība gūta vizualajā mākslā un interjera /vides dizainā, taču ikdienas nodarbošanās saistās ar apgaismojuma plānošanu un aprēķinu veikšanu/vizualizāciju veidošanu interjeram. Dāvim apgaismojuma plānošana ikdienā iet roku rokā ar gaismas valodu mākslā - fotogrāfijā un uz audekla. Darbs ar gaismu iedvesmo radīt - iedvesma gleznām tiek gūta strādājot ar apgaismojumu un fotogrāfējot. Gluži kā fotogrāfiju veido gaisma, kas atstarojās no modeļa sejas, glezna ir māklinieka gaismas spēle, savā personīgajā realitātē. Caur gleznām tiek izteiktas Dāvja personīgās pieredzes, sabiedrības redzējums un mijiedarbība. Uzdots jautājums skatītājam, uz brīdi ļaujot saredzēt pasauli mākslinieka acīm.
 • Diāna Brunava (33)
  Màksliniece glezno dabu, ziedus, sajûtas, gaismu. Katrà gleznà ielikta dvèsele.
 • Diāna Dzene (8)
  Gleznošana ir ilggadīgs vaļasprieks - sāku ar vecāku mājas pagraba sienu apgleznošanu un tagad, pēdējos gadus, pieturos pie audekla un eļļas krāsām. Pārsvarā gleznoju iespaidus no ceļojumiem - dabas skatus, mājas, sievietes. Man patīk kombinēt dažādas krāsas, iedvesmojos no konkrēto vietu kultūras - dažreiz sanāk uzgleznot gandrīz vai identiskas formas vai skatus, taču tieši krāsu toņi un to salikums uzreiz ļauj sajust, kas tā par pasaules daļu vai vietu.
 • Diāna Krūmiņa - Vaitilaviča (21)
  Mani darbi ir iztēles lidojums un dažādu iedvesmu rezultāts, tomēr katrā no gleznām ir iespējams redzēt kādu daļu no manis, manām sajūtām, pārdomām, enerģijas un garastāvokļa. Pārsvarā radu stilizētus, dekoratīvus mākslas darbus jauktās tehnikās, izmantojot akrila un interjera krāsas, akvareļus, zīmuļus, marķierus, salvetes, zelta foliju un citus materiālus.
 • Dina Fomenko (3)
  Abstrakcija - mans tālais ceļš uz pašizpausmi.
 • Dināra Dāboliņa (3)
  Mans dzīves moto ir "Nekad nesaki nekad'. To varu attiecināt arī uz savu aizraušanos - gleznošanu. Tā kā mana darba dzīve nav bijusi saistīta ar mākslas jomu, tad pat iedomāties nevarēju, ka gleznošana varētu kļūt par manu hobiju un kvēlu aizraušanos. Kā sāku gleznot? Kad pirms vairākiem gadiem apguvu dekupāžas un polimēru plastikas tehniku, radās pārliecība, ka man patīk radīt un patīk darboties ar krāsām un materiāliem. Toreiz sapratu, ka man pietrūkst zināšanu par krāsām, ēnu veidošanas tehnikām, vēlējos šīs zināšanas izmantot dekupāžas darbos. Nolēmu, ir jāmācās gleznot. Nu jau vairākus gadus apmeklēju studiju, kurā apgūstu gleznošanu mākslinieces vadībā un ...... par dekupāžu esmu gandrīz aizmirsusi ☺. Tagad gleznošana aizņem lielu daļu mana brīvā laika un man tas rada prieku un gandarījumu. Sākotnēji gleznoju ar akrila krāsām, tagad ar eļļas krāsām. Draugi un kolēģi, kuriem esmu rādījusi vai dāvinājusi savu darbus, saka, ka man izdodas un viņiem darbi patīk.
 • Edvīns Lazdiņš (3)
  Vīnogu kjekars - tā ir daba, vīns - māksla. Es esmu tā daba un manas gleznas - vīns. Gleznojot es dzīvoju un dzīvoju lai gleznotu. Gars vada manu roku un vińš ir mans vienīgais skolotājs. Mākslā, man ir svarīgi nepateikt neko lieku, kā arī neko nepaust, izńemtot pašam sevi.
 • Elīna (3)
  Es zīmēju jau no bērnības. Mani zīmējumi un gleznas ir sākušās uz papīra un palikuši par iedvesmu citiem arī uz sienām. Pārsvarā zīmēju ar akrilu .
 • Elīna Genīte (11)
  Gleznoju un zīmēju kopš agras bērnības. Darbi ir ļoti dažādi, taču galvenokārt attainoju dzīvnieku, dabas un augu motīvus, uzmanību pievēršot smalkām detaļām.
 • Elita Medvedja (14)
  Māksla visdažādākajās tās izpausmēs vienmēr ir bijusi manas dzīves sastāvdaļa jau no bērnības. Manī vienmēr mīt vēlme radīt kaut ko jaunu. Esmu aizrāvusies gan ar zīmēšanu, gan akvareļglezniecību, bet tieši pēdējos gados tuvāka kļuvusi eļlas tehnika. Mani visvairāk iedvesmo brīnišķīgā daba man apkārt, tādēļ arī savos darbos izvēlos to attēlot.
 • Elva Bahvalova (14)
  Idejas, krāsas, tehnika, viss atnāk pats no tā brīža emocionālā stāvokļa. Visam jātop dabīgi, bez saspīlējuma, harmoniski, tas man ir pats galvenais, kaut darbs pats var izskatīties pilnīgs haoss. Es vēl sevi ļoti daudz iepazīstu un tas ir tāds nebeidzamais stāsts, jo robežu mūsu iztēlei nav. Man personīgi ļoti patīk emocionāli ekspresīvais abstrakcionisms, jo tad viss top spontāni, bez iepriekšēja nodoma. Parasti sagaidu īsto brīdi, īsto sajūtu un tad zinu, ka TAPS.
 • Estere Krūmiņa (6)
  Mani sauc ESTERE, un šis ir kā ES redzu pasauli. Lielākoties gleznoju sirreālisma stila darbus, kuriem iedvesmojos no saviem sapņiem un kino, tāpēc katrai gleznai ir savs stāsts, tieši tāpat kā scenārijs kinofilmai. Man patīk košas krāsas, dažādas tehnikas. Esmu mācījusies arī Mārupes Mūzikas & Mākslas skolā, bet šobrīd savu brīvo laiku pavadu vienkārši gleznojot, ko sirds vēlās. Spilgta, Kreatīva un Neprognozējama, tā trīs vārdos es raksturotu sevi un savus mākslas darbus.
 • Evija Amoliņa (6)
  Šobrīd Evija Amoliņa glezno krāsām bagātas ainavas, ziedus, dabas motīvus. Daba viņai ir jo sevišķi interesanta, jo tā ir mūžam mainīga, pārsteidzoša un skaista. Gan ritmos, gan krāsās – no ļoti klusinātiem toņiem līdz ļoti košiem un aktīviem. Daba mūsu dzīvi padara krāsaināku, tāpat kā māksla. Tādēļ ar saviem darbiem Evija vēlas kaut uz mirkli ienest cilvēku dzīvēs skaistumu, ko spēj sniegt mākslas darbs. Māksla var vēstīt daudz ko, bet viens no tās uzdevumiem ir darīt pasauli skaistāku, cilvēkus un viņu iekšējo pasauli skaistāku.
 • Evija Jēkabsone (38)
  ŠOBRĪD MĀKSLINIECES GLEZNU PIEGĀDE VAR AIZŅEMT LAIKU LĪDZ 3 NEDĒĻĀM. Košums un pārdabiski tēli valda manās gleznās. Viss reālais un atmiņā notvertais, saplūdis ar pārcilvēcisko un absurdo. Pārdrošs ceļojums pa lauztām līnijām un realitāti ignorējošiem tēliem ir tas, ar ko katrs manu darbu vērotājs var rēķināties.
 • EVIJA KRASTIŅA (12)
  Esmu mākslas skolotāja un vadu radošās nodarbības un meistarklases. Tas prasa daudz laika un enerģijas, pretī sniedzot prieku un piepildījumu. Tomēr tas ir mans aicinājums un sapņu darbs kopš agras bērnības, kur vienmēr atceros sevi kaut ko zīmējam vai darinām dažādās tehnikās un veidos. Man vistuvākā ir gleznošana ar eļļas krāsām. Jūra, debesis, ziedi, dzīvnieki - manas rokas vadīta ota viegli slīd pa audeklu, radot brīnišķīgu realitātes mirkļa liecību.
 • Evita Dūra- Andersone (3)
  Ar gleznošanu sāku nodarboties samērā vēlu, bet tagad bez tās nespēju iedomāties savu dzīvi un tam tiek veltīts katrs brīvais brīdis. Iedvesmojos no sadzīves un ikdienas- īpaši no bērniem, dzīvniekiem un dabas. Mani darbi arī attaino tā brīža iekšējās sajūtas. Vados pēc principa: vai šo darbu es vēlētos redzēt katru dienu? Vai vēlos to savā mājā pie sienas? Ja atbilde ir JĀ, tad tas tiek nodots apkārtējo vērtējumam.
 • Evita Kraujiņa (4)
  Evita, mana ikdiena paskrien darbā, kas nemazākā mērā nav saistīta ar mākslu, tāpēc brīvajos brīžos ķeros klāt pie otām un savu iekšējo pasauli izlieku gleznās. Manas gleznas pārsvarā ir košas (piedzīvojumi, fantāzija un dzīves prieks tik koša ir arī mana pasaule). Košas krāsas izkrāso un padara patīkamāku pelēkās ikdiens dzivi, tāpēc man patīk atdzīvināt interjeru ar košām krāsām.
 • Galina Tkacheva (7)
  "Man patika zīmēt jau bērnībā. Esmu saglabājusi daudzus zīmējumus, par dažiem pat tagad brīnos - vai tie ir manis pašas darbi... To pašu dažreiz domāju arī par saviem neseniem darbiem, jo strādājot ar krāsam manī it ka vērās tas, kas ikdienā ir slēpts. Gleznojot gūstu patiesu prieku un gandarījumu, mieru un vēlmi radīt vēl jauno. BSA apguvu interjera dizainu. Mācoties akadēmijā mani iedvesmoja brīnišķīgie un talantīgie gleznošanas, zīmēšanas un grafikas pasniedzēji. Gleznas ir neatņemama interjera sastāvdaļa, tās spēj radīt telpas noskaņojumu, var to atdzīvināt, cilvēku uzmundrināt vai nomierināt. Man ir liels prieks, kad mani darbi ne tikai veiksmīgi iederas interjerā, bet arī saskan ar gleznas jauna īpašnieka būtību. Esmu strādājusi dažādās jomās, bet vienmēr atgriežos pie gleznošanas."
 • Ginta Floresa (7)
  Gleznošana ir caurvijusies visai manai dzīvei un turpina klusi pulsēt. Apsolvēta mākslas skola un pilnveidotas prasmes Mākslas Akadēmijas kursos. Gleznas šķiet ir viens no vis drošākajiem un ātrākajiem mājas izskaistināšanas veidiem. No sirds vēlos, lai arī kāda no manām gleznām izskaistina jūsu mājokli.
 • Gundars Safonovs (7)
  Tautā mani pazīst kā Zvejnieku, vieglāk atcerēties 🙂 . Vairāk vai mazāk manas dzīves pirmā daļa ir saistīta ar mākslu un mūziku. Esmu aktīvi iesaistijies daudzos kultūras pasākumos, mūzikālos projektos. Palīdzējis ar to noformēšanu un organizēšanu. Sieva man ir kaislīga gleznotāja, kura apglezno arī mūsu radītos dekorus zivs veidolā. Vienmēr esmu gribējis iemēģināt otu. Tā nu nolēmu sākt gleznot. Patreiz mācos strādāt ar dažādām tehnikām, materiāliem un instrumentiem. Cerams Jums patiks manas radītās gleznas.
 • Gunta Jonina (30)
  Gleznošana man ir kā pāriešana citā realitātē, process, kas ir iracionāls un balstīts tikai uz sajūtām, kuras pati vēl neesmu izzinājusi. Gleznošana ir aizraujošs piedzīvojums, un ar tā rezultātiem vēlos padalīties ar citiem.
 • Ieva Kanepone (5)
  Gleznošana ir mana sirdslieta, kas ļauj izpaust savas emocijas uz audekla. Tā sniedz man iespēju radīt prieku gan sev, gan arī citiem, jo katras gleznas tapšanas process ir īpašs, maģisks, man tas ir tikpat svarīgs kā gala rezultāts. Katra glezna ir kā unikāla pasaule, kurā nepastāv robežas- tikai jāļauj savai iztēlei vaļa. Gleznas ir kā acis- tās ir manas dvēseles spogulis.
 • Ieva Stafecka (7)
  Esmu stikla nodaļas 1. kursa studente LMA. Daudzi darbi radīti jau pirms akadēmijas, jo tā bija cilvēciska nepieciešamība paust savas sajūtas, kuras centos noformulēt vizuāli. Šie darbi lieliski dokumentē manu pieredzi un novērojumus, ko vēlāk varu pārdomāt, apbrīnot, varbūt nokaunēties, bet kopumā tomēr priecāties par piedzīvoto.
 • Ildze Ose (19)
  "Mani darbi ir harmonijas un miera meklējumi dabas tēlos un formās. Esmu par visu skaisto, ne destruktīvo. Jo Gaisma vienmēr uzvar."
 • Ilgonis Riņķis (7)
  Īsi par sevi Gleznoju, zīmēju jau kopš bērnības, skolas laikiem. Pirmos krāsu mācības, kompozīcijas pamatus raisīja Salaspils 1. vidusskolas tēlotājmākslas pasniedzējs. Vienu mācību gadu mācijos J. Rozentālskolas pasniedzēja R. Jansona un gleznotāja B. Celmiņa glezniecības studijā. Zīmēšanas, kompozīcijas, gleznošanas prasmes apguvu Mākslas akadēmijas Studiju kursā. Esmu pētijis daudzu gleznotāju darbus. Joprojām interesi rada D. Velaskēza, D. Engra materialitātes atspoguļošana. Liels atklājums ir postimpresionisma glezniecības veids. Katra glezna man ir kā mirklis brīnumam, aizrautīga ļaušanās gleznā atklāt, iemūžināt krāsu, formu, matērijas, emociju pasauli. Šogad piedalījos Florences Modernās Mākslas Galerijas rikotajā konkursā gleznu katalogam - 2020 gadam. https://www.facebook.com/ilgonis.rinkis https://www.instagram.com/ilgonis_rinkis/ https://www.pinterest.com/Ilgonis7/ https://www.youtube.com/watch?v=Oq8HkGxi-uE
 • Ilze Cilinska (10)
  Gleznošana man ir kā ļaušanās nelielam piedzīvojumam ar katru darbu, jo nekad nevar zināt, kā iecerētais attīstīsies.
 • Ilze Otaņķe (8)
  Iedvesmojos no krāsu salikumiem un faktūrām, ko saskatu dabā. Gleznošana man vienmēr ir bijis veids, kā paust emocijas, tā radot gleznas, kas interjerā veido interesantus akcentus.
 • Ilze Strazda (15)
  Pirms vairākiem gadiem pabeidzu Rožus, taču noklīdu no klasiskā mākslinieka ceļa un Mākslas akadēmijas vietā aizgāju studēt tiesības un diplomātiju. Bet glezniecība ir un paliek kā tāda otrā valoda, ko vēl aizvien ļoti mīlu un nekad tā pavisam nevarēšu nolikt malā.
 • Ina Melnbārde (6)
 • Inese Čevere-Žvīgule (10)
  Zīmēju jau kopš bērnības. Iestājos mākslas skolā, kuru pabeidzu izcili! Gleznot ir mans hobijs, kas padara manu un citu ikdienu krāšņāku. Savās gleznās ielieku siltumu un mīļumu. 🙂
 • Inese Dzerkale (5)
  Klausoties mūziku, daudz ceļotoj, vērojot skaistu dabu un cilvēku emocijas rodas vēlme izpaust savu iekšējo pasauli, noliekot sev priekšā baltu audekli un eļļas krāsas. Gleznot sāku pavisam nesen, apmēram gadu. Paņemot otu rokās, aizmirstu par visu, pievēršoties tikai savai iekšējai pasaulei un izjūtām. Man ir daudz ideju nākotnei, ko apgūt un parādīt citiem. Man patīk gleznot ainavas, ziedus un īpaši portretus, jo manuprāt, tieši cilvēka daba ir tik neizsmeļama, tik sarežģīta un tik ļoti dziļa ar savām emocijām un pārdzīvojumiem. Glezniecība ir pieejama māksla, gan bērns, gan pieaugušais to ir spējīgs saprast un izjust, tāpēc tā ir tik ļoti vērtīga.
 • Ineta (7)
  Gleznoju tikai ar labām domām! Katrā gleznā ielieku lielu mīlestību un labestību. Mana kaislība ir ziedi. Daźādi, krāsaini un neparasti! Dzīves laikā esmu mācījusies gleznot pie daźādiem māksliniekiem/pasniedzējiem. Pabeigta Mākslas skola. Ceļojot apmeklēju izstādes,galerijas un muzejus. Smeļos idejas no dabā redzētā! Paldies par manu gleznu izvēli! Ineta
 • Inga Betlere (11)
  Gleznošana - tā nav vēlme ienirt savā pasaulē,lai atpūstos no reālās dzīves. Gleznošana - tā ir Reālā Dzīve.
 • Inga Leitasa (52)
 • Inga Saksone (2)
  Es esmu Inga un vairākus gadus atpakaļ atradu savu hobiju, savu meditāciju, nodarbošanos, kurā jūtos par 200% sieviete ar mierīgu prātu, nodarbi, kurā var pazust un pulkstenis kļūst par pilnīgi nevajadzīgi izgudrotu lietu. Tā ir gleznošana! Vairākas manas gleznas ir atradušas savas sienas, dažas vēl gaida un tikai top. Man patīk eksperimentēt- dažādas tehnikas, stili, krāsas, es ļaujos iedvesmai un trakai idejai. Katrā no saviem darbiem pazūdu, līdz redzētais mani pārņem pilnībā, jo katrs triepiens ir daļa no mākslinieka.
 • Ingrīda Rutka (11)
  Šobrīd studēju Latvijas Mākslas Akadēmijā Maģistra programmā Vizuālās mākslas Tekstilmākslas apakšnozarē, kā arī piedalos Erasmus+ mūžizglītības programmā Itālijā, Lečes mākslas akadēmijā - Accademia di belle Arti di Lecce, kur padziļināju zināšanas Glezniecībā, Fotogrāfijas mākslā, Dekoratīvajā apdarē un Grafikā. Bakalaura grādu ieguvu Latvijas Universitātē Vizuālās mākslas un mākslas vēstures pedagoģijas specialitātē, kas kalpoja par pamatu mākslu apguvē, kā arī dalība Gleznošanas studijā ĢILDE mākslinieces Ausmas Danemanes vadībā, kuras ietvaros esmu piedalījusies kā dalībnieks tās kopizstādēs. Jau vairāk kā 10 gadus darbojos kā interjera tekstila dizainere, šobrīd vadu savu Interjera dizaina studiju Loooklins. Kopš 2016. gada esmu piedalījusies vairākās Latvijas Mākslas Akadēmijas Tekstilmākslas nodaļas Studentu un pasniedzēju kopizstādēs, Cēsu izstāžu namā, Jelgavas Ģederta Eliasa Mākslas muzejā, Salaspils botāniskajā dārzā un Ķekavas mākslas skolā. Tekstilmākslas nodaļas Studentu un pasniedzēju kopizstādēs. Vienmēr mani ir valdzinājuši jauni materiāli, faktūra un krāsu iespēju maģiskums, neordinārais skatījums uz lietām. Māksla ir bezgalīga.
 • Inita Sabanska (13)
  Glezniecība-tas ir bezgalīgs izziņas okeāns. Gleznojot es saskaros ar savām visdziļākajām sajūtām un emocijām cenšoties tās attēlot uz audekla. Darba procesā iepazīstos ar dažādiem stiliem un virzieniem glezniecībā , kas atklāj jaunas līdz šim nezināmas plaknes. Zīmēšana man ir bijusi svarīga kopš visagrākās bērnības. Tas raisīja manu iztēli un izkopa savu stilu. Dzīve mani ievirzīja apvienot vārda burvību ar attēlu. Es rakstu un savas grāmatas noformēju ar saviem darbiem. Tagad nevaru iedomāties savu dzīvi bez krāsām un otas. Tā ir gan meditācija, gan terapija, gan jaunatklātas zināšanas un prasmes.
 • Iveta Siliņa (1)
  "Iveta... Sieviete, kuras ikdiena ir ļoti spraiga, atbildīga, piesātināta. Ja to raksturotu ar mākslas terminiem - pilnīgs krāsu juceklis, ekspresionisms, jo ikdiena tiek pavadīta, strādājot skolā. Lai dzīvē rastu līdzsvaru, brīvajos brīžos top gleznas - pēc noskaņojuma, dzīves un dabas ritmiem, vienkārši priekam..."
 • IVITA SKUDIĶE (3)
  Gleznot sāku pirms pāris gadiem, savas dzīves pārmaiņas posmā. Sāku pašmācības ceļā, bet mazliet vēlāk sāku studijas gleznošanas studijā „Ceruleum”, pie pasniedzējas Ilzes Neilandes un “Light Inner” idejas autora un pasniedzēja Vitālija Jermolajeva. Jau kopš bērnības esmu saistījusi savu dzīvi ar mākslu – mācījusies gan mākslas skolā, gan piedalījusies mākslas olimpiādēs. Pabeidzu amatniecības vidusskolu – tekstila un dizaina jomu. Man patīk skaistas lietas, tām nebūt nav jābūt dārgām, jo par mūsu mīļākajām lietām parasti kļūst tās oriģinālās, tās, kam sava odziņa. Un pavisam lieliski, ja skaistumu vari radīt pats, reizē iepriecinot citus. Manos darbos dominē viennozīmīgi spilgtas krāsas un dzīvesprieks, gleznoju ar prieku, tā man ir kā meditācija un gleznās ielieku tikai pozitīvas sajūtas un mīlestību. Iedvesmu smeļos itin visur! Galvenokārt to sniedz mirkļa izjūtas. Nesteidzīgos svētdienas rītos, baudot kafiju ar pienu. Bērnu burvīgajos smaidos, smieklos, enerģijā un dzīvespriekā. Skanīgā mūzikā un dziesmu vārdos. Vērtīgās grāmatās un filmās. Visdažādākajās krāsās un smaržās. Pozitīvos un radošos cilvēkos, viņu darbos un interesantos pasākumos. Un, protams, mīlestībā pret sevi, saviem tuvajiem un citiem, arī suņiem šarpejiem un krāsainiem papagaiļiem. Cilvēkos novērtēju godīgumu, nesamākslotību un dzīves gudrību. Mans dzīves moto ir – galvenais izbaudīt procesu! Mēs katrs pats esam atbildīgi par sevi un savu ceļu un, jo vairāk sapņosim un darīsim, jo vairāk sasniegsim, būsim laimīgi un starojoši. www.skudike.lv
 • Jānis Mežs (8)
  Jānis Mežs
 • Jānis Voins (10)
  Gleznot sāku pirms pāris gadiem - glezniecības studijā „PEDANTS”, pie pasniedzēja Kaspara Zariņa. Turpinu pašmācības ceļā - gleznošana kļuva par vaļasprieku, hobiju, par sava veida meditāciju kas ļauj izpaust savu radošo būtību.
 • Jelena Lebedeva- Dvorecka (23)
  Es neesmu profesionāla māksliniece, kā arī man nav mākslas skolas izglītība. Es sevi pilnveidoju, apmeklējot nodarbības, pie profesionāliem māksliniekiem. Katrs mans darbs ir gleznots no visas sirds un ar labām domām. Es sāku gleznot kopš bērnības. Skolā vizuālajā mākslā saņēmu skolotāju visaugstākos vērtējumus. Papildus apmeklēju zīmēšanas pulciņu. Gleznošana bija un ir mans vismīļākais hobijs, ar kuru es nodarbojos savā brīvajā laikā. Sākumā tie bija darbi ar guašu. Pirms pieciem gadiem es sāku gleznot ar akrila krāsām uz audekla, bet nu jau otro gadu gleznoju tikai ar eļļas krāsām uz audekla. Visvairāk man patīk gleznot dzīvniekus un jūru, tās ir manas vismīļākās tēmas. Lielākā daļa darbu ir gleznoti uz pasūtījumu, bet ir arī gleznas, kuras jums ir iespēja iegādāties. Mans mērķis - tuvināt savus mākslas darbus hiperreālismam. Priekšā vēl ir ilgs ceļš. Un cik labi man sanāk, vai ne? Vērtēt tikai jums!
 • Jeļena Ondzule (21)
  Māksla ir mana dzīve.No agras bērnības es zināju, ka kļūšu par mākslinieci. Pabeidzu Rīgas Dizaina un Mākslas vidusskolu, vēlāk Daugavpils Universitāti, datordizaina nodaļu. Piedalos kolektīvajās izstādēs, ka arī rikoju personālizstādes.
 • Jolanta Tīfenberga (10)
  Mani darbi ir mana brīvības sajūta, manas emocijas un mana mīlestība. Tā ir mana krāsainā pasaule, kurā es jūtos laimīga.
 • Judīte Liepiņa (18)
  Esmu māksliniece amatiere, ar eļļu gleznoju trešo gadu. Mans mērķis ir sniegt cilvēkiem pozitīvas emocijas un pašai smelties iedvesmu no tām
 • Justīne Plankāja (14)
  Veidojot mākslas darbus interesē attiecības, raksturs un telpa. Personiska, atmiņā paliekoša brīža radīšana. Fotogrāfija ir palīglīdzeklis radošai izpausmei. Absolvēta Latvijas Mākslas akadēmija, glezniecības apakšnozare. Mīļākā tehnika ir audekls/ eļļa.
 • Karīna Avotniece (4)
  Gleznošana ir mans hobijs. Nodošanās mākslai,lai cik labi vai slikti,ir veids kā ļaut manai dvēselei atplaukt un augt. Man svarīgi ir izdzīvot gleznas tapšanas procesu,baudīt,izcīnīt krāsu spēles un beigās radīt bildi tādu,lai pati tajā iemīlos:)
 • Karīna Rozenberga (4)
  Cilvēks - kosmoss. Vienā brīdī var būt iemests cilvēkos pašā burzmas epicentrā, otrā brīdī jau paspējis nozust no visu acu redzesloka un ieslīdzis pārdomās par to, vai tas, ko izvēlējies ir īstais ceļš, vai vajadzēja tomēr kļūt par kosmonautu. Šis īsais skaidrojums laikam izsaka to, kāpēc nevaru par sevi teikt, kā citi, ka jau no bērnības sevi atceros ar otu un krāsām rokās. Tā dzīve ir tik īsa, ka gribās paspēt visu - izdzīvot vienā dzīvē vairākus dzīves stāstus. Tā nu šī brīža sajūtas, ka laiks ir ļaut izpausties māksliniekam, kas sēdēja manī un gaidīja savu kārtu.
 • Kārlis Zābers (24)
  “Kārlis Zābers. 1987. Pašnodarbināta persona, kas dreifē pilsētas dzīves plūsmā. Esmu mācijies mākslas akadēmijas grafikas nodaļā, bet studijas nepabeidzu. Turpinu gleznot, izmēģinot jaunas tehnikas un eksperimentējot ar krāsu. Sanāk darbi, kas ir personīgi un no kuriem grūti šķirties. Gleznas varētu dēvēt kā “science fiction art” agrīnās attīstības laika posmā, ar pārdomātiem elementiem, neredzētos krāsu salikumos, kuru pamatā ir mans iikdienišķs prātojums par un ap kādu iekšēju novērojumu starp savām attiecībām ar līdzcilvēkiem vai atklāsmēm savā iekšējā pasaule. Bez gleznošanas nedaudz esmu aizrāvies ar mūziku, bet pamatā dzīvoju kā indie datorspēļu izstrādātājs. Informāciju par realizētajām datorspēlēm, galeriju ar visām gleznām un visu, kas saistīts ar manu radošo darbību var atrast manā mājas lapā." www.zabers.org
 • Kaspars Bērziņš (3)
  Zīmējis un gleznojis Kaspars ir visu savu līdzšinējo dzīvi. Pirmo reizi viņš sevi atrada vizuālajā pašizpausmē vēl skolas gados, sākdams apmeklēt J.Anmaņa mākslas studiju bērniem. Toreiz par visas dzīves jēgu kļuva sestdienu un svētdienu rīti, kad varēja atkal doties uz nodarbībām un vismaz trīs stundas nodoties zīmēšanai. Vēlāk sekoja studijas, bet šoreiz mākslas vēstures un pedagoģijas. Pēc profesijas Kaspars ir mākslas vēstures skolotājs. Vizuālās pašizpausmes it kā atbīdījās otrā plānā, bet nekur nepazuda, tās vienmēr bija turpat līdzās un ik pa laikam par sevi atgādināja. Kaut kā kņudējis iekšēji Kasparam ir vienmēr. Līdz pagājušo gadu, kādā brīvdienas rītā, Kaspars, ar kafijas krūzi rokās, nodevās pārdomām, ko darīt tālāk, ko viņš gribētu darīt. Un viņš saprata, ka vislaimīgākais viņš jūtas, kad glezno. Ar rokmūziku fonā. Kad var ļauties ideju plūdumam un savām domām, meklēt kā tās izteikt, izzīmēt un izgleznot. Šīs vienas brīvdienas pārdomas ir rosinājušas Kasparu pārkārtot dzīvi, un to viņš lēnām arī dara... Tā, lai varētu pēc iespējas vairāk gleznot...
 • Killian Fouquet (7)
  Killian Fouquet uz Latviju no Francijas pārcēlās 2019. gadā, sekojot sapnim par klusu un vienkāršu dzīvi dabas tuvumā. Savukārt mākslas darbos apspēlētās tēmas ir krasā kontrastā ar ārējo vienkāršību, atklājot iekšējās pasaules komplicētību un nepārvaramu tieksmi izzināt dažādus savas cilvēcīgās pieredzes aspektus. Savos darbos viņš navigē starp abstrakciju un figuratīvo mākslu, rotaļājoties ar gaismu, telpu, formu un kustību. Mākslu Killian ir apguvis pašmācības ceļā, aizrautīgi eksperimentējot pats un studējot gan klasiķus, gan mūsdienu mākslinieku daiļradi. Māksla viņam ir nebeidzams process, mūžīga tiekšanās pretī nekad neaizsniedzamai pilnībai.
 • Klāvs Brinkmanis-Brimanis (1)
  Mamma saka, ka esmu īsta mākslinieka dvēsele – mazliet lēnīgs, bet, ja tā nopietnāk tad iesākums bija mazā ciematiņā pie Imulas krastiem. Esmu absolvējis Eseksas Universitāti (University of Essex), kur ieguvu bakalaura grādu laikmetīgajā mākslā. Kad gleznoju, mēģinu saskatīt nesaskatāmo un tas man dod iespēju doties citā dimensijā. Tādēļ, tas mirklis ir maģisks un pilns ar jaunām un radošām idejām. Savos mākslas darbos es attēloju visu to, kas man liekas aktuāls šodien un to, kas iedvesmo.
 • Klinta Lapsa (6)
  Gleznošana man ir kā meditācija ar sevi. Lielākoties manas gleznas ir manu sajūtu atainojums, jo pasauli tveru kā vienu lielu mākslas darbu. Manos darbos bieži parādās zilā krāsa un tās nokrāsas, jo tā ir mana mīļākā krāsa. Tā vienmēr man saistās ar iedvesmu un atgādina par to, ka brīnumi notiek, ja tiem notic.
 • Krišjānis Beļavskis (14)
  Pabeidzu Rožus. Studēju Latvijas Mākslas akadēmijā, TĒLNIECĪBAS nodaļā (varu kaut ko arī uzveidot vai izkalt, ja gribi). Šogad tiku nominēts "J. Pīgožņa balvai Latvijas ainavu glezniecībā". Ar draugiem un arī nepazīstamiem cilvēkiem esmu piedalījies vairākās izstādēs. Patīk zīmēt, gleznot lipināt mālu, zāģēt akmeni, liet bronzu un darīt lietas pirmo reizi. Visu sakrāto naudu iztērēju CEĻOJOT. Nelietoju alkoholu, nesmēķēju. Ļoti garšo snickers. Telefona nr. 25124242, e - pasts: [email protected] Atvērts 24/7. Man arī ir stipendija: 99.60 EUR mēnesī.
 • Krista Brice (8)
  2011. gadā draudzene dzimšanas dienā uzdāvināja akrila krāsas un audeklu ar noteikumu: "Tev obligāti kaut kas jāuzglezno tuvākajā laikā!" Tā arī sākās mans glezniecības ceļš. Visi tēli manos darbos ir manu fantāziju augļi - nosapņoti dienā vai naktī. Galvenais, lai ir košas, spilgtas krāsas...Man svarīgi ir realizēt savas vīzijas,jo uzskatu, ka tā ir mana misija, kas dod gandarījumu, ja iecerētais uzdevums izdevies. Jāatzīst, ka vīzijas un tēli skrien ātrāk, pirms paspēju tos noķert..tādēļ jāpaspēj uzgleznot vēl ļoti daudz...No sirds priecājos, ja cilvēkiem mani darbi patīk un sagādā prieku...:)
 • Kristīne Lapsa-Kalniņa (5)
  Vecāki mani ievirzīja mākslā jau no 8 gadu vecuma. Gāju zīmēšanas pulciņā, pie mākslinieces Ineses Ziemeles. Esmu beigusi Rīgas mākslas un mediju tehnikumu, kur ieguvu specialitāti- Reklāmas dizaina mākslinieks noformētājs, un Latvijas Universitāte, kur ieguvu bakalaura grādu mākslā ar kvalifikāciju datordizaineris. Joprojām esmu kopā ar krāsām, un mana ''reklāmista'' profesija ļauj uz savām gleznām un to gleznošanu paskatīties no pilnīgi cita skatu punkta nekā tas ir standarta gleznotājam. Es gleznu redzu un esmu to uzbūvējusi photoshopa pirms tā ir sākta gleznot uz audekla. Krāsas un to nebaidīšanās pielietot manās gleznās vilina cilvēkus un bieži vien košo krāsu dēļ dzirdu neskaitāmus komplimentus. Ir bijušas vairākas sadarbības, gan kafejnīcu sienu apgleznošana, gan gleznu pasūtījumi Angljas labākajām kafejnīcām, gan privāti pasūtījumi, kā arī pēdējie darbi 2019. gadā manis gleznotas pastmarkas Mātes un Tēva dienai- sadarbībā ar Latvijas pastu un portālu MAMMĀM UN TĒTIEM. Atklāju savu pirmo personālizstādi 2019. gada nogalē ''Vīna studijā'', kas bija tāds neliels sapnītis. Un visbeidzot līdz šim mans lielākais sasniegums ''Dzīvā glezna'', kur apgleznoju grupas ''DAGAMBA'' mūziķu sejas, mūzikas instrumentus apģērbu un fonu- videoklipa ''DAGAMBA feat TCHAIKOVSKY - Nutcracker Rock'' filmēšanai, kas apskatāms https://www.youtube.com/watch?v=8m8sr7oiZaI Paldies visiem kas pasūta un pērk manas gleznas, tas iedvesmo mani jauniem darbiem.
 • Kristīne Šulce (50)
  15 gadus esmu bijusi aktīvā biznesā, kur vienīgais radošums bija dažādu dokumentu ģenerēšana, konfliktsituāciju risināšana un nepārtraukts tress, un tad..un tad 2 gadus atpakaļ es to nolēmu pārtraukt, attekties no visa un gūt mieru...šī miera gūšanas procesā pamodās vēlme radīt, un nevis vēstules, līgumus un sūdzības, bet radīt ko skaistu, krāsainu ko tādu kas nāk no sirds, priecē acis un baro dvēseli, šo prieku nesot arī pasaulei. Iesākumā bija adījumi, viens pēc otra sāka tapt oriģināli un ļoti krāsaini džemperi, cepures un šalles, un tad... un tad apmēram pusotru gadu atpakaļ sākās gleznošanas mānija... un tā tā turpinās vēl joprojām. Gloznoju pārsvarā tikai to kas top manās fantāzijās un šīm fantāzijām nav robežu, tās ir krāsainas, sapņainas, reizēm abstraktas, dziļas, drosmīgas, oriģinālas, tādas tās ir tikai manas,Kristī fantāzijas uzliktas uz audekla un papīra.... Šo visu sniedzu arī Jums - gūstam prieku no krāsām un kāpjam pāri jebkurām robežām, īpaši jau paša prāta uzceltajām!!!:)
 • Kristīne Vaidale (13)
  Gleznošana ir mana meditācija, kurā sevi izlikt uz audekla. Katrs otas triepiens un krāsas plūdums ir sajūta, emocijas, piedzīvojums. Tās ir nopietnas attiecības ar audeklu un krāsām, radot stāstus, kas pasaka vairāk par vārdiem. Mākslinieciskās izpausmes tuvāk iepazinu mācoties gan tērpu modelēšanu, dizainēšanu, konstruēšanu un tērpu šūšanas tehnoloģiju RVRT, kā arī mācoties 3 gadus Mākslas akadēmijas vakara kursos akadēmisko zīmēšanu, gleznošanu un modes kompozīciju. Laikam ejot, apguvu arī florista profesiju. Kabatā ir vizuālā tēla stilista sertifikāts. Ir veidoti gan tērpi, aksesuāri uz pasūtījuma, laboti apģērbi, izgatavoti floristikas dekori. Meklējot, kur papildināt savas gleznošanas prasmes, esmu nokļuvusi Carnikavas tēlotājmākslas studijā. Šobrīd Gleznoju gan patstāvīgi, gan šajā studijā, caur kuru esmu piedzīvojusi kopīgas tematiskas mākslinieciskās izstādes. Izvēlos akrila tehniku, retāk akvareli, mēdzu jaukt tehnikas, iepinot arī grafiskus elementus. Šobrīd esmu pievērsusies abstraktiem stāstiem. To burvība ir plašā iztēles telpa, kas ļauj skatītājam radīt savu interpretāciju. Mīlu arī realisktiskas romantiskas ainavas,kā arī kluso dabu, kas sniedz gatavu burtisku baudījumu. Tātad ,sarunājamies bez vārdiem!
 • Ksenija Šapolovska (9)
  Gleznoju, mācos, baudu dzīvi un dzeru kafiju.
 • Lana Berge (4)
  Studēju LLU mākslas fakultāte, ļoti daudz gleznoju. Tuva ir arī bērnu istabu sienu apgleznošana. Tieši pēdējo mēnešu laikā jūtu īpašu iedvesmu un sirdsmieru. Es daru to, ko vēlos darīt. Esmu brīva savās domās un emocijās, tādēļ darbi tiek radīti harmoniski un ar mīlestību.
 • Lauma Sliņķe (5)
  Esmu ilustratore un brīvajā laikā gleznoju savam priekam. Lielāko iedvesmu meklēju dabā. Pastaigās caur mežiem, pāri sniegotiem laukiem vai gar upju krastiem izsapņoju dažādas idejas un stāstus, no kuriem dažus izdodas noķert uz audekla.
 • Laura Liepiņa (15)
  Jau agrā bērnībā man patika zīmēt un gleznot, apmeklēju arī dažādus kursus, un savu dzīvi nākotnē iztēlojos esam māksliniece. Pēc skolas beigšanas sapņoju iestāties Latvijas Mākslas akadēmijā. Laika gaitā prioritātes mainījās, un es aizgāju citā virzienā. Tomēr vēlāk, ik pa brīdim mēģinot savā nodabā kaut ko uzgleznot, jutu, ka iemaņas nav zudušas, un šī ir un paliek īstā nodarbe, kas man sagādā visvairāk prieka, entuziasma, un citos brīžos – nomierina. Laika gaitā izmēģināju dažādas tehnikas, arī zīmēšanu ar zīmuli, glāžu un pudeļu apgleznošanu, izmantoju dažādus materiālus, līdz nonācu līdz sev tuvākajam - akrils/audekls. Man ļoti patīk dzīvnieku pasaule, īpaši kaķi, arī ziedi un dabas skaistums. Šīs lietas visbiežāk attēloju savās gleznās.
 • Laura Treimane-Saulāja (11)
  Priecājos, ka iepazīsti manus darbus! Paldies tev! Es kā māksliniece šī vārda nozīmē, esmu tikai uzsākusi savu ceļu glezniecībā. Iepriekš esmu darbojos dažādos ražošanas un industriālos uzņēmumos rūpējoties par to vizuālo tēlu un skolojusies kā grafiskais dizainers. Tagad esmu atgriezusies pie savas bērnības mīlestības – glezniecības. Darbojos ar akrilu un jauktām tehnikām. Es eksperimentēju, atklājot savas un tehnikas robežas, meklēju savu tēlojošo valodu abstraktos tēlos, krāsu laukumos. Aicinu atklāt un izzināt manus radošos centienus!
 • Laura Tuča (5)
  Laura Tuča (1996) pašlaik strādā mākslas galerijā MuseumLV un paralēli organizē savas personālizstādes. Pati pirmā “Deus” (2019) tika organizēta Spīķeros. Vēlāk māksliniece sākusi meklēt neierastākas vietas, piesaistot savām izstādēm arī mūziķus, lai sniegtu platformu tiem, kuri vēlas dalīties savos mākslas procesos un padarītu izstādes par vienreizēju notikumu. Lauras Tučas koncert-izstādes noritējušas jau trīs vietās Rīgā: kultūrtelpā GAN/GAN, “Māsu Darbnīcā”, kā arī “Roberts Books”. 2021.gadā māksliniece ņēma dalību CONTEMPORARY VENICE - ART FAIR, Itālijā, ko organizē ITSLIQUID Group.
 • Liene Siliņa (38)
  Mani sauc Liene Siliņa, pēc profesijas esmu bilances spējīgs grāmatvedis, taču sirdī māksliniece no matu galiņiem līdz papēžiem. Dievinu dabu, dievinu dzīvās būtnes, ziedus, taureņus vēderā un visu pārējo fantastisko un skaisto, ko sniedz šī fantastiskā pasaule. Savās gleznās iegleznoju prieku, mīlestību, košo un skaisto, lai glezna ir kā mierpilna skaista miera osta kurā veldzēties un veldzēties.
 • Liene Zaķe (5)
  Baltais audekls un krāsu palete ir veids kā parādīt savas emocijas,mērķus, sapņus bez vārdiem,.... klusībā un tikai dvēseles radinieks to sapratīs pareizi un aizkavēs skatienu manos darbos.
 • Līga Kate Trukšane (7)
  Šī gada vasarā pabeidzu studijas Universitātē, programmā "datordizains". Bet vienmēr tuvāks licies darbs ar krāsām. Tieši tāpēc darbs saistīts ar mākslu. Viennozīmīgi par sava brīvā laika hobiju saucu gleznošanu.
 • Līga Skadiņa-Haralambidu (3)
  Mana asins ir krāsa, Mani mati ir otas, Un acis kā rokas. Mans audekls ir viss kas man apkārt ik dienas. Es zīmēju, līmēju,krāsoju, vīlēju un visu ko daru es patiesi mīlēju. Pielikumā mākslinieces fotogrāfijas.
 • Līna Beļska (13)
  Mūzika fonā, ota rokā, haoss ne tikai uz galda, bet arī galvā, uz nošmulētas paletes, krāsas ieņēmušas savu vietu un gaida pēc otas pieskāriena... stāvu pie neskartas kanvas un ļauju melodijai izpausties caur sevi. Es nezinu kāds būs rezultāts, bet zinu, ka tas būs tā vērts. Gleznošana ir mans hobijs, neesmu gājusi māklsas skolā, neesmu apmeklējusi nekādus mākslas pulciņus, radu tad, kad iedvesma izdomā mani apciemot.
 • Linda Truksne (2)
  Katrs cilvēks ir unikāls un īpašs. Manuprāt, katra cilvēka unikalitāte slēpjas tieši mazajos sīkumos, kas kopā veido to kopējo universu, ko saucam par personību. Lai labāk izprastu un izjustu mākslinieka gleznas, ir jāizjūt un kaut mazliet jāizprot arī pats mākslinieks. Tieši tāpēc vēlos dalīties ar manas personības sīkumiem: 1) Man patīk pustumsā vienai braukt ar auto un skaļi klausīties mūziku. 2) Dzeru kafiju ar divām tējkarotēm cukura un pienu. 3) Varu stundām staigāt pa mežu ar metāla detektoru. 4) Melns apģērbs, krāsainas gleznas. 5) Man ir diploms netradicionālajā medicīnā. 6) Esmu nedaudz apsēsta ar tīrību – mazgājoties paspēju izmazgāt arī vannu un sienas flīzes. 7) Patīk viss, kas smaržo pēc vaniļas. 8) Ieeju istabā un uzreiz aizmirstu, ko gribēju. 9) Esmu pazaudējusi visus savus lietussargus. 10) Vienas dienas laikā spēju būt ļoti organizēta un pilnīgi haotiska. 11) Baidos no spokiem. 12) Esmu gājusi pa karstām oglēm un ziemā peldējusies jūrā. 13) Pirms pāris gadiem nodzīvoju divus mēnešus savas darba vietas ofisā. Paldies, priekšniek! 14) Patīk apokaliptiski skati un pamestas ēkas. Tad es jūtos ļoti dzīva. 15) Braucot no Jelgavas uz Rīgu, aizmigu un pamodos viena tukšā vagonā kaut kādā angārā. 16) Bērnībā vācu nost no lielceļa sabrauktos dzīvniekus. Izveidoju mežā nelielu kapsētu un tēloju mācītāju. Vispār domāju, ka izaugšu liela un būšu arheoloģe.
 • Lita Mežavilka (6)
  “Dievišķi sievišķais! Kas nevar pastāvēt bez dievišķi vīrišķā klātbūtnes… Glezna man ir brīnums, tik pat liels un neaptverams kā tikko pasaulē ienācis bērns. Un kā bērna, tā arī mākslas darba sākumi meklējami vēl ilgi pirms tas tapis! Bet kur?! Kur ir sākums? Tas man vēl liels noslēpums. Lai arī ko es Tev teiktu - par sevi vai mākslu, tas nav vārdiem aprakstāms. Tāpēc šīs greznās krāsas, maigās nokrāsas, mītiksie tēli un brīnišķās formas - lai mēs tā skasti pieredzētu šo noslēpumu, ko sauc par dzīvi. Savā māsklas radīšanas procesā dziļu iedvesmu jūtu no Dabas tās visdažādākajos veidos. Jo ir tikai Daba. Dievu augi, Visuma ceļojumi, Sievietes ceļa pieredzēšana un dziļi iekšēji pārdzīvoumi, Dzīves skolotāji, Mūzika un citi Maģisi motīvi. Tas viss man liek runāt bez vārdiem. Un nereti man ir sajūta: nevis es gleznoju, bet caur mani glezno! Mans dziļākais nodoms nododot savus SirdsDarbus Tev - Lai tajos veroties, ikdienas, ikbrīdi, Tu, atkal un atkal, ieraugi cik ārkartīgi neatkārtojams Tu esi, kā Tu spīdi! Lai Tev Tavs noslēpums, kas esi Tu, atklājas tieši Tev unikālā veidā! LITA”
 • Līva Mičule (8)
  Vienkārši mīlu gleznot. Tā brīvi un sajūtot. Gleznoju tikai gaišā noskaņojumā, ticu, ka tādēļ skatītājs saņem tikai pozitīvas emocijas. Milzīgs gandarījums, ja glezna dod prieku arī citiem. Lai darbi priecē ik dienas!
 • Lolita Ļevčenkova (10)
  Esmu Lolita Ļevčenkova, man ir 44 gadi. Gadu atpakaļ sāku apgūt gleznošanu ar akvareli un akrilu. Esmu 4 burvīgu bērnu mamma un gleznošana bija mans sapnis ilgus gadus un šobrīd sapnis tiek realizēts dzīvē. Gleznoju un pilnvedoju savas prasmes mākslinieces Ilzes Egles paspārnē.
 • Madara Bodniece (13)
 • Madara Krēziņa (8)
  Čau! Esmu Madara - Rožu 4. kursa audzēkne un man patīk gleznot! Lai gan mīlu fantazēt un zīmēt visādus ķēmus, tomēr vislabprātāk gleznoju no dabas un dabā, jo mums apkārt ir taču tik daudz skaista!
 • Marija Francmane (3)
  Varu gleznot, kad ir labi, varu gleznot, kad ir slikti, varu gleznot, kad ir iedvesma, varu, kad tās nav. Kad rokās paņemu otu, nonāku citā pasaulē. Glezna var būt domu plūdums, tad atkal - tā var būt absolūta apmātība dzenoties pēc detaļām un niansēm. Dzīvnieks, daba, cilvēks - trīs mani lielie "JĀ!".
 • Marija Lazovska (10)
  Bērnam esot biju pabeigusi mazās dzimtās pilsētas Ludzas mākslas skolu, kas manī vēl neapzinātā vecumā (tā es domāju) ielika pamatus mākslā. Lai arī tieksme radīt vizuālās mākslas darbus bija jūtama man pastāvīgi, tomēr izvēlētais dabas zinātņu virziens šo radīšanas izpausmi novietoja otrajā plānā. Kad beidzot izdevās atgūt elpu no noslogotām mācībām, es atradu sevi gleznošanā un sapratu, kas ir tas, ko es vēlos attēlot – sievietes. Lai arī turpinu meklēt savu rokrakstu, bet tēma man ir noteikta (vismaz šajā dzīves periodā). Krāsas un izvēlētā darba varone ir galvenie darba elementi, un viens tiek pielāgots otram.
 • Mārīte Andersone (5)
  Gleznošana ir viena no manām sirdslietām. Sapnis gleznot man bija jau kopš bērnu dienām, bet tas piepildījās tikai tagad, gleznoju jau 5 gadus. Vēl nodarbojos ar floristiku, veidoju no jūras izskalotiem kokiem dažādus dekorus, gan mājai, gan dārzam.
 • Marta Madara Grantiņa (11)
  Šogad pabeidzu Rožus (PIKC NMV JRMS). Interesē gleznieciskās īpašības (tas, kas nepiemīt citām mākslas formām). Priecē nepopulāri krāsu salikumi.
 • Marta Štrausa (11)
  Esmu māksliniece no Rīgas. Pēc lielas pauzes atkal esmu pievērsusies gleznošanai. Mana mīlākā tēma - dzīvnieku portreti.
 • Mārtiņš Davidsons (18)
  Stencil art ir mans hobijs, neesmu apguvis zīmēšanu, gleznošanu profesionāli. Radu to, kas konkrētajā brīdī liekas aktuāls... tase kafijas un hip-hop mūzika fonā.
 • Mētra Barkāne (2)
  Savam priekam Sapni noķert zirnekļa tīklā Un ar citiem padalīties No sirds siltuma kūstošām lāstekām Pavasari izplaucēt Ziemas aukstajā rītā Putniem līdzi aizlaisties Uz Tāltālo-laimīgo zemi Mīlestības upē izpeldēties Ziedu vilinājumam ļauties Un steidzīgo kukaiņu soļos Aizturot elpu ieklausīties Tad aizmirstot skrejošo laiku Sajustā krāsas uz audekla uzlikt Ļaut citiem ieskatīties (Autors: Mētra Barkāne)
 • Mona Aleksane (10)
  Man patīk gleznot kopš bērnības. Tagad esmu profesionāla fotografe, bet bez gleznošanas nevaru! Māksla ir manas dvēseles nodarbība. Es joprojām mācos gleznot un citreiz glezna tiek zīmēta ilgu laiku, bet es nepadodos un vienmēr gleznoju līdz galarezultātam! Gleznoju vienmēr ar gandarījumu un katrā darbā ielieku savu dvēseli, lai cilvēki redzētu manās gleznās kaut ko vairāk un sajūstu siltumu un tikai pozitīvas emocijas!
 • Monta Radvilaviča (7)
  25 gadus jauna un harizmātiska. Jūtīgi uztveru pasauli un rādu citiem caur savu prizmu. Caur mani kāds runā, un mani darbi ir pierakstītie vārdi.
 • Natalija (10)
  Māksliniece - gleznotāja, dekoratore, mūziķe. Caur savām gleznām cenšos nodot dzīves plūsmu un savas fantāzijas, izmantojot tīras, spilgtas krāsas. Mani darbi ir jautri un pozitīvi, jo katrā gleznā mīt daļa no manas sirds un dvēseles.
 • Nataļja Geimane (33)
  Dzīvoja reiz Nataļja. Skola, universitāte, augstākā tehniskā izglītība, laulība, bērni, darbs savā uzņēmumā. Un viss tā kā būtu labi. Viss kā jau visiem.. Kaut kas dzīvē izdevās, kaut kas negāja neaptverama sajūsma! Jā, tā tiešām ir burvība
 • Nataļja Kobiļuka (7)
  Glezniecība ir mana radošā meditācija, relaksācija un iespēja iegremdēties savā iekšējā pasaulē. Gleznas atspoguļo manu iekšējo dvēseles stavokli un katrā gleznā es ielieku daļu no sevis. Tāpēc gandrīz visām manām gleznām ir savs stāsts un tas nes manu iešējo vēstijumu. Man patīk darbs plūsmā un katra mana glezna ir unikāla ar to, ka tā ir tikai vienā eksemplārā. Man patīk eksperementēt, apvienojot dažādas tehnikas vienā abstraktā mākslas darbā.
 • Neila Plukše (5)
  Mākslai nav robežu un limitu, nav arī sākuma un beigu. Tāpēc man to patīk baudīt visās formās un apstākļos. Dejot, skatīties deju. Spēlēt, skatīties teātri. Dziedāt, klausīties mūziku. Gleznot, vērot gleznas, sajust mākslinieku, tā domu, sajūtas un ,esot mākslinieka lomā, to visu ievietot gleznas tapšanā. Tādēļ arī manos darbos var redzēt dažādību, kā arī gleznās attēloju savas atmiņas, mirkļus, kuri iekrituši atmiņā un negribas palaist vaļā.
 • Olga Ivaņņikova (8)
  "Sevis atklāšana, domu brīvība un mūsu dzīves neierobežotā būtība ir mana darba virzītājspēks. Savās gleznās man patīk apvienot reālus tēlus ar domu irracionalitāti, tādēļ radot harmonisku ilūziju. Es vēlos atklāt skatītājiem alternatīvu pasauli un parādīt realitāti ārpus dogmām, atvērt viņiem krāsu un emociju pasauli. Es vēlos, lai mana māksla sasniegtu cilvēku sirdis un dvēseli."
 • Olga Vasiljeva (10)
  "Mācos gleznot gan Studijā, gan patstāvīgi. Patīk gleznot dabu, dzīvniekus, cilvēku sejas. Tieši pats process mani ļoti iedvesmo. Pārsvarā gleznoju ar akvareli. Meklēju jaunas tehnikas, stilus un tēlus. Gleznošana ir mans enerģijas avots. Otas ir manas burvju nūjiņas, kas dod man spēku radīt maģiju uz audekla. Pērkot manus darbus, jūs motivējat mani augt un attīstīties mākslā. Un gleznai līdzās, vienmēr nāk daļiņa no manas dvēseles, emocijām un pozitīvām domām."
 • Rasma Čoiča (2)
  ESMU 26 GADUS VECA. DZĪVOJU UN STRĀDĀJU RĪGĀ. BRĪVAJĀ LAIKĀ NODARBOJOS AR TAKU SKRIEŠANU UN GLEZNOŠANU. INTERESE PAR MĀKSLU UN GLEZNOŠANU IR KOPŠ BĒRNĪBAS. NEBAIDOS NE NO IZAICINĀJUMIEM, NE EKSPERIMENTĒT!
 • Rebeka Skolmeistere (10)
 • Rita Paramonova (2)
  Ar māklsu nodarbojos kopš bernības, profesiju izvēlējos finansēs, bet gleznot prasa dvēsele. Esmu trešās paaudzes māksliniece. Gleznošana man palīdz atspoguļot visas savas emocijas. Esmu ne tikai mākslniece bet arī jātnieks un izpletņlēcējs.
 • Roberta Atraste (5)
  Mācos Jaņa Rozentāla Rīgas Mākslas vidusskolas 3. kursā. Iedvesmu gleznošanai visbiežāk rodu dabā - mežā, pļavā vai pilsētas džungļos. Vislabāk gleznoju agri no rīta, kad valda pilnīgs miers un jaunās dienas sākums. Lai iemācītos notvert netveramos mirkļus, eksperimentēju mēģinot savienot vairākas tehnikas vienā. Vissvarīgākais šķiet, ir sajūta, noskaņa un mirklīgais skaistums, kuru cenšos padarīt ilgstošu.
 • Rolands Dzenis (19)
  Gleznotājs Rolands Dzenis dzimis 1977. gada 10. aprīlī – Rīgā. Absolvējis Rīgas Lietišķās mākslas koledžas dekorātoru nodaļu un Latvijas Mākslas akadēmijas funkcionālā dizaina katedru. Noorganizējis četras glezniecības personālizstādes – piemēram, 2018. gadā – kultūras pilī “Ziemeļblāzma”.
 • Rūdolfs Pāpe (5)
  Kopš bērnības cenšos radīt skaistas lietas sev un citiem. Zinu, ka mana dzīve vienmēr būs saistīta ar mākslu.
 • Sabīne Biezā (8)
  Esmu ieguvusi maģistra grādu mārketingā un ikdienā strādāju starptautiskā uzņēmumā par materiālu plānotāju, taču kaut kas no mākslas manā dzīvē ir bijis vienmēr. Pirms nu jau vairāk kā 10 gadiem absolvēju Dobeles Mākslas skolu. Pēc ilgā pārtraukuma pirmo reizi atkal paņēmu rokās otu un krāsas 2019. gada nogalē. Gleznošana ir mana meditācija – varu būt brīva, patiesa un es pati. Iedvesmu visbiežāk meklēju dabā.
 • Sabīne Glanz (17)
  Esmu beigusi RDMV, šobrīd studēju Grafikas dizainu LU. Bērnībā es biju tas bērns kas negāja ārā spēlēties, bet gan sēdēja istabā un visu laiku zīmēja un dzīvoja savā pasaulē. Arī šobrīd labprātāk izvēlos atrasties mājās un nodarboties ar to kas visvairāk patīk – gleznot.
 • Sandija Platača (7)
  Savu aizrautību pret abstraktās mākslas radīšanu pavisam nejauši apzinājos pandēmijas laikā, kad piespiedu kārtā bija radies daudz brīvā laikā. Man patīk gleznot ar lieliem krāsu laukumiem, zem gleznojuma radīt faktūru un izmantot zelta krāsu gandrīz katrā manā darbā. Bieži vien mani darbi top tad, kad jau sēžu pie audekla, jo ir radusies iedvesma gleznot, tad nu ļaujos sava prāta plūdumam. Man ir svarīgi, lai mana glezna telpā sniedz siltu un gaišu atmosfēru, katru gleznu cenšos radīt ar nozīmi un mazām pārdomām, atgādinot katram par pavisam vienkāršām, bet ļoti viegli aizmirstamām lietām ikdienas steigā vai rutīnā. Esmu trešā kursa studente un katru savu brīvo brīdi pavadu gleznojot. Cenšos kļūt par pilna laika mākslinieci, tādēļ liels paldies par katru gleznas pirkumu! 🙂
 • Sintija Siņica (4)
  Man gleznošana ir iespēja atslēgties no ikdienas un izpaust savu radošo būtību. Lielisks hobijs, kuram mēģinu atrast pēc iespējas vairāk laika. Visvairāk pie sirds man iet dabas ainavas, līdz ar to tas arī parādās manās gleznās. Mani vienmēr ir interesējuši arī dažādi rokdarbi, un patīk izmēģināt roku dažādās tehnikās un realizēt savas idejas. Ar gleznošanu nodarbojos salīdzinoši nesen, bet pa šo laiku esmu sapratusi, ka vēlos gleznot un darīšu to vēl ilgi.
 • Vija Jesina (8)
  2017.gada 21.janvārī uzsāku piepildit savu bērnības sapni par gleznošanu. Pusaudzes gados apmeklēju Pionieru pils dekoratoru pulcińu un vēlāk stājos Rozentāla vidusskolā. Otrajā iestājeksāmenā es izkritu. Turpināju mācības Rīgas Kulinārijaa skolā un četrdesmit piecus gadus strādāju pirmskolas ēdināšanā kā šefpavārs. Kłûstot par pensionāri, savus brīvos brīžus piepildu ar gleznošanu. Startup vietne ir mans pirmais mēginājums pārdot manas gleznas.
 • Viktorija Luca (6)
  Visāda veida mākslinieciskās izpausmes, tai skaitā zīmēšana un gleznošana, man palīdz aizmirst par nogurdinošām un satraucošām domām, atslābina, ir kā meditācija. Koncentrēšanās tikai uz krāsas likšanu, tās veidotajām formām, zīmēto priekšmetu ēnošana paņem savā varā, un apkārtējā pasaule uz brīdi aiziet otrajā plānā. Darbi radušies apkārtējās vides un domu daudzveidības ietekmē.
 • Vita Radzina (8)
  Jau kopš bērnības es mīlu zīmēt. Tā ir viena no manām mīļākajām izteiksmes formām. Zīmēju to kā jūtos un pabeidzot " Latvijas Mākslas akadēmiju" es aizvien turpinu izpaust savas emocijas,domas un sajūtas caur saviem darbiem.... Tie nereti ir kā portreti, kā modes ilustrācijas. Māksla man ir kā dažādu tehniku sintēze jeb arī vienkārši tušas zīmējumi,kas spēj būt kā nebeidzami radoši sava individuālā rokraksta meklējumi. Es baudu mākslu un gūstu baudu to radot.
 • Vita Viese (51)
  Gleznošana ir kļuvusi par manu aizrautību, meditāciju un sarunu pašai ar sevi. Mani iedvesmo gan pilsētas ainavas, gan dabas skati, kas tverti ceļojuma iespaidos vai vienkārši vaļas brīdī pastaigājoties. Taču visvairāk šobrīd uzrunā ziedi, to smalkās formas un sulīgās krāsas, kā arī reibinošās smaržas. Šīs savas sajūtas mēģinu nodot ar savām gleznām un priecājos, ka tās patīk maniem draugiem un līdzcilvēkiem.
 • Vladimirs Kristinkovs (10)
  Esmu jauns mākslinieks, kas dzīvo Rīgā, Latvijā. Lai gan es sāku ar komiksu zīmēšanu, kopš agras bērnības mana interese bija par gleznām. Laika gaitā mana aizraušanās lika man gleznot ainavas - dabu, jūras, debesis,pilsētas ainavas un cilvēkus . Lielu iedvesmu rodu dabas skaistumā mums apkārt. Radot gleznas, kas ienes dabas krāsas un formas, vienlaikus ienest dažādas noskaņas un emocijas ko var parādīt cilvēkiem tas liek man vēl vairāk mīlēt dabu un mākslu.
 • Zane Neimane (3)
  Zane Neimane ieguvusi maģistra grādu glezniecībā (2015) un bakalaura grādu funkcionālajā dizainā (2011) Latvijas Mākslas akadēmijā. Piedalījusies izstādēs un mākslas konkursos Latvijā: konkursa izstādē "Jelgavas dominante", konkursā "Ģederta Eliasa balva par lauku tēmas atspoguļojumu latvijas glezniecībā", Māras Muižnieces Rīgas Mākslas skolas 30 gadu jubilejas izstādē “Saknes”, konkursa izstādē “SEB stipendija glezniecībā”, laikmetīgās mākslas izstādē "Laika matērija".